Založ si blog

List voličom /nielen / Smeru.

 

Voľby máme pred dverami a opäť sa rozbehli boje o voličov.Ako obyčajne,je dosť ťažké niekoho vybrať bez prižmúrenia oka.Je to iba na nás,ktorá strana nás dokáže niečim zaujať.Nechcem nikomu radiť,ako má voliť,ale pokiaľ dáte niekomu hlas,máte právo žiadať,aby dodržal volebné sľuby.Väčšine strán sa to síce nepodarí,ako v každom volebnom období,ale úplnych hlupákov by sme donekonečna zo seba nemali nechať robiť.Veľa strán má dobrých poradcov z radov psychológov,ktorí ovládajú teóriu ľudskej psychiky a preto nás často ohlúpnu.Používajú rôzne taktiky „nikto Vám nemôže dať viac ako my sľúbiť,tisíckrát opakované klamstvo sa stáva pravdou, podsúvanie rôznych poloprávd,zahmlievanie,výhovorky…“V dobe internetu je najľahšie niekoho ohovoriť,často anonymne a beztrestne.Keď sa napadnutý začne brániť,stačí už iba „podotknúť“, že bez vetra sa nepohne ani lístok na strome a väčšine to stačí ako priznanie viny.A čím vehementnej- šie sa niekto bráni,tým je to jasnejšie.

Nezabúdajme,že zvolení majú slúžiť ľuďom a uľahčovať nám život.Stále sa však opakuje podobný scenár a po zvolení akoby poslancom a spol. narástli 3 – 4 nové žalúdky,stúpne im dlhodobo potláčané ego a opojení mocou a peniazmi stávajú sa arogantnými.Začnú hneď pracovať zo všet- kých síl pre ľudí,žiaľ väčšinou iba pre svojich, alebo vyvolených,ktorí sa vedia odvďačiť.

Nemôžem povedať,že Fico kradne,lebo to neviem dokázať,ani som ho osobne pri tom nevidel. Ale nemôže mu prechádzať,keď rozkrádaniu a tunelovaniu nechce alebo nemôže zabrániť.Aký je to postup a zákony,keď môže jedna firma oklamať svojich dodávateľov, môže sa znova uchádzať o štátne zákazky a vôbec ďalej fungovať.On sám nikdy kradnutie nepoprel,väčšinou prešiel do protiútoku,že tí pred nami kradli viac.Čo sú to za argumenty?Robí z nás debilov?Ak má dôkazy,má sa snažiť o potrestanie zlodejov a vyvodiť dôsledky aj pre svojich ľudí.Je nemysliteľné naďalej trpieť rozkrádanie a tunelovanie,ktoré poškodzuje všetkých ľudí našej krajiny,aj keď je to často v rámci zákonov.Žiadajme zmenu ohybných zákonov.Raz sa úradníci oháňajú podozrivo nízkou cenou napriek tomu,že išlo o veľkú firmu s menom zaručujúcim jej dodržanie,ale firma nedáva úplatky,tak ju vylúčili,inokedy najnižšiu cenu vehementne obhajujú,lebo oslovili iba spriaznené firmy,ktoré mohli dať ceny vysoko prevyšujúce ceny bežné a „najnižšiu“ cenu predsa vybrali. Pokiaľ úradníci nebudú hmotne zodpovední za svoje rozhodnutia,ťažko dosiahneme akékoľvek zníženie korupcie.Nemám dostatok priestoru na vymenovávanie prešlapov,ale je ich okolo nás veľa. Každú prácu musí niekto urobiť,ale netrpme nehorázne predražovanie na úkor nás všetkých. Bom- bastická reklama nás niekoľkokrát denne ohlupuje,koľko sme toho vybudovali z eurofondov,ale veľa ľudí vie,že sa mohlo urobiť minimálne dvakrát viac.Obľúbený argument,že však sme zaplatili z našich iba 20 percent,ostatné bolo z eurofondov je maximálna hlúposť,lebo eurofondy väčšinou musíme splatiť,alebo nebodaj vrátiť po kontrole z EU.

Aby som nevyťahoval iba negatíva,podľa mňa vlaky zdarma podporujem,dokonca by som dal zdarma všetku verejnú dopravu.Ale v spojení s vratkami za plyn to žiaľ vyznieva ako predvolebné podplácanie a opíjanie rožkom.

Ja pôjdem voliť a budem voliť Sieť,lebo sa viem stotožniť s tým,že štát má patriť a slúžiť ľuďom.

Chcel by som ľudí požiadať,že nech volia kohokoľvek,nech nenechajú volebné postoje ovplyvniť vzťahy v rodine a medzi priateľmi.Vráťme morálku a vzájomnú úctu späť do nášho života.Nebojme sa pomenovať neprávosti,ktoré okolo seba vidíme,pomáhajme si,poďakujme každému,kto nám pomôže a vychutnajme si dobrý pocit,keď pomôžeme my niekomu inému.Dodržiavajme jednodu- ché pravidlo obsiahnuté vo všetkých náboženstvách – nerob druhému to,čo by sa nepáčilo Tebe,keby Ti to urobil niekto druhý…

Je veľmi príjemné môcť sa oholiť alebo učesať pred zrkadlom.

pariz, protest, demonstracia

Tisíce ľudí opäť demonštrovali v Paríži proti reforme trhu práce

23.09.2017 23:08

Protest zorganizoval ľavicový politik a neúspešný kandidát na prezidenta Jean-Luc Mélenchon.

de Maiziére

De Maiziére: Nemecká kontrarozviedka sleduje členov protiimigračnej AfD

23.09.2017 21:24

Dôvodom sledovania členov Alternatívy pre Nemecko (AfD) je, aby sa zistilo, či na seba v strane nestrhávajú extrémistov s protiústavnými cieľmi.

zena, mexiko, zemetrasenie

Trápenie Mexika pokračuje, krajinu zasiahli ďalšie otrasy

23.09.2017 20:31

Vo chvíli, keď záchranári pokračujú v prehľadávaní trosiek po ničivých utorkových otrasoch, zasiahlo Mexiko ďalšie silné zemetrasenie, tentoraz o sile 6,2 stupňa.

Londýn, práca, Británia, profesia

Londýnčania chcú zachrániť Uber. Petícia má pol milióna podpisov

23.09.2017 16:44

Petícia proti rozhodnutiu úradníkov v Londýne neobnoviť prevádzkovú licenciu spoločnosti Uber získala už 520-tisíc podpisov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1
Celková čítanosť: 1408x
Priemerná čítanosť článkov: 1408x

Autor blogu

Kategórie

Archív