Založ si blog

List voličom /nielen / Smeru.

 

Voľby máme pred dverami a opäť sa rozbehli boje o voličov.Ako obyčajne,je dosť ťažké niekoho vybrať bez prižmúrenia oka.Je to iba na nás,ktorá strana nás dokáže niečim zaujať.Nechcem nikomu radiť,ako má voliť,ale pokiaľ dáte niekomu hlas,máte právo žiadať,aby dodržal volebné sľuby.Väčšine strán sa to síce nepodarí,ako v každom volebnom období,ale úplnych hlupákov by sme donekonečna zo seba nemali nechať robiť.Veľa strán má dobrých poradcov z radov psychológov,ktorí ovládajú teóriu ľudskej psychiky a preto nás často ohlúpnu.Používajú rôzne taktiky „nikto Vám nemôže dať viac ako my sľúbiť,tisíckrát opakované klamstvo sa stáva pravdou, podsúvanie rôznych poloprávd,zahmlievanie,výhovorky…“V dobe internetu je najľahšie niekoho ohovoriť,často anonymne a beztrestne.Keď sa napadnutý začne brániť,stačí už iba „podotknúť“, že bez vetra sa nepohne ani lístok na strome a väčšine to stačí ako priznanie viny.A čím vehementnej- šie sa niekto bráni,tým je to jasnejšie.

Nezabúdajme,že zvolení majú slúžiť ľuďom a uľahčovať nám život.Stále sa však opakuje podobný scenár a po zvolení akoby poslancom a spol. narástli 3 – 4 nové žalúdky,stúpne im dlhodobo potláčané ego a opojení mocou a peniazmi stávajú sa arogantnými.Začnú hneď pracovať zo všet- kých síl pre ľudí,žiaľ väčšinou iba pre svojich, alebo vyvolených,ktorí sa vedia odvďačiť.

Nemôžem povedať,že Fico kradne,lebo to neviem dokázať,ani som ho osobne pri tom nevidel. Ale nemôže mu prechádzať,keď rozkrádaniu a tunelovaniu nechce alebo nemôže zabrániť.Aký je to postup a zákony,keď môže jedna firma oklamať svojich dodávateľov, môže sa znova uchádzať o štátne zákazky a vôbec ďalej fungovať.On sám nikdy kradnutie nepoprel,väčšinou prešiel do protiútoku,že tí pred nami kradli viac.Čo sú to za argumenty?Robí z nás debilov?Ak má dôkazy,má sa snažiť o potrestanie zlodejov a vyvodiť dôsledky aj pre svojich ľudí.Je nemysliteľné naďalej trpieť rozkrádanie a tunelovanie,ktoré poškodzuje všetkých ľudí našej krajiny,aj keď je to často v rámci zákonov.Žiadajme zmenu ohybných zákonov.Raz sa úradníci oháňajú podozrivo nízkou cenou napriek tomu,že išlo o veľkú firmu s menom zaručujúcim jej dodržanie,ale firma nedáva úplatky,tak ju vylúčili,inokedy najnižšiu cenu vehementne obhajujú,lebo oslovili iba spriaznené firmy,ktoré mohli dať ceny vysoko prevyšujúce ceny bežné a „najnižšiu“ cenu predsa vybrali. Pokiaľ úradníci nebudú hmotne zodpovední za svoje rozhodnutia,ťažko dosiahneme akékoľvek zníženie korupcie.Nemám dostatok priestoru na vymenovávanie prešlapov,ale je ich okolo nás veľa. Každú prácu musí niekto urobiť,ale netrpme nehorázne predražovanie na úkor nás všetkých. Bom- bastická reklama nás niekoľkokrát denne ohlupuje,koľko sme toho vybudovali z eurofondov,ale veľa ľudí vie,že sa mohlo urobiť minimálne dvakrát viac.Obľúbený argument,že však sme zaplatili z našich iba 20 percent,ostatné bolo z eurofondov je maximálna hlúposť,lebo eurofondy väčšinou musíme splatiť,alebo nebodaj vrátiť po kontrole z EU.

Aby som nevyťahoval iba negatíva,podľa mňa vlaky zdarma podporujem,dokonca by som dal zdarma všetku verejnú dopravu.Ale v spojení s vratkami za plyn to žiaľ vyznieva ako predvolebné podplácanie a opíjanie rožkom.

Ja pôjdem voliť a budem voliť Sieť,lebo sa viem stotožniť s tým,že štát má patriť a slúžiť ľuďom.

Chcel by som ľudí požiadať,že nech volia kohokoľvek,nech nenechajú volebné postoje ovplyvniť vzťahy v rodine a medzi priateľmi.Vráťme morálku a vzájomnú úctu späť do nášho života.Nebojme sa pomenovať neprávosti,ktoré okolo seba vidíme,pomáhajme si,poďakujme každému,kto nám pomôže a vychutnajme si dobrý pocit,keď pomôžeme my niekomu inému.Dodržiavajme jednodu- ché pravidlo obsiahnuté vo všetkých náboženstvách – nerob druhému to,čo by sa nepáčilo Tebe,keby Ti to urobil niekto druhý…

Je veľmi príjemné môcť sa oholiť alebo učesať pred zrkadlom.

šefčovič

Mistrík a Čaputová upozorňujú na prepojenie Šefčoviča na Smer

18.01.2019 15:19

Podľa Mistríka sa Šefčovič prijatím ponuky Smeru kandidovať stal tvárou strany, ktorá je symbolom korupcie a nespravodlivosti.

južná Korea Trump Kim Summit

V Štokholme tajne rokovali predstavitelia USA a Severnej Kórey

18.01.2019 15:03

K účastníkom patrila aj švédska ministerka zahraničných vecí Margot Wallströmová.

Poľsko, Bielovežský prales, výrub

Na Devínskej Kobyle podľa mesta neprávom vyrúbali zdravé stromy

18.01.2019 15:01

Štátny podnik podľa starostov porušil dohodu obmedzenom výrube lesov v Bratislave a jeho postup považujú za neakceptovateľný.

Čína, juan, mena, peniaze

Wall Street Journal: USA zvažujú zrušenie ciel pre Čínu

18.01.2019 14:49

Americkí predstavitelia údajne zvažujú zrušenie ciel na čínsky dovoz, aby upokojili situáciu na akciových trhov a povzbudili Peking k ústupkom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1
Celková čítanosť: 1551x
Priemerná čítanosť článkov: 1551x

Autor blogu

Kategórie

Archív